Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Pirma diena.

Visų pirma paaiškinsiu, kaip mes ten atsiradome. Vieni JAV aludariai, kuriuos alaus keliu po Lietuva vežiojau su Beertourism.Lt, nusprendė padaryti “Jovarų alaus” kloną už Atlanto. Buvo nupirkti aviabilietai, užsakyti viešbučiai, sudėliotas kelionės planas. Ir spalio paskutinėmis dienomis išsirengėm kelionėn.

Tiesa prieš pat išskrisdami sužinojome, kad alaus nebevirsim, nes nespėta susitvarkyti mielių importo dokumentų. Visgi Aldonos mielės yra gyvas organizmas, ne džiovintos, o. Taigi skrendame be mielių, bet su pilnais lagaminais alaus. Teko koreguoti ir kelionės planus, buvo atšaukti viešbučiai, teko NYC gyventi už savo pinigus.

Nusileidus JFK oro uoste, sėdame į taksi ir važiuojame į Brighton Beach išsinuomotus apartamentus. Savininkas – rusas, pasitinka jo vadybininkė, kalbame rusiškai. Vienas faktas,  katras manęs visai nenudžiugino – apartamentai trečiame aukšte, laiptai siauri ir statūs, o pas mus 3 lagaminai daiktų ir alaus prikrautų iki ledžiamų 23 kg. Šiaip ne taip sutempiau juos viršun. Kol moteriškės alų grūdo į šaldytuvą, išėjau ieškoti alaus.

Kadangi Brighton Beach yra pagrinde rusų ir žydų rajonas, galvojau rasiu kokią žydų parduotuvę dirbančią visą parą (buvo vietos laiku 11 val. vakaro). Bet pasirodo užteko tik nusileisti apačion ir gretimam pastate yra kiaurą parą veikianti indiškos išvaizdos veikėjų valdoma parduotuvė. Alus visą parą. Pasirinkimas kaip tokiam pusiau kioskui gan neblogas. Aišku dominuoja “Bud” ir “Miller”, bet yra ir apie 10 kraftinio alaus rūšių. Plius nematytų sidrų.

Pasiimu kelias skardines, ir einu miegoti. Moteriškės tvarkosi rūbus, o aš saldžiai atsigėręs užmiegu – rytoj laukia nauji nuotykiai.

Kelionė vyko 2016 m. spalio-lapkričio mėn.

Leave a Reply