Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Ketvirta diena.

Kadangi mūsų kelionė kol kas yra tik turistinė iki kitos savaitės tiesiog tyrinėsime aplinką. Ponia Aldona nutarė pasiblaškyti po Brighton Beach, o mes su Jolanta patraukėme į Lower Manhattan. Na ten jau pilna to rajono lankytinų vietų programa – Wall Street, Indėnų muziejus, 9/11 memorialas, vienžo turistavimas. Laivai iki Laisvės statulos neplaukė dėl per stipraus vėjo, todl ten ir neplaukėm…

Bet turistavimas turistavimu, o alaus ir valgyti reikia! Už akių užstrigo „The Irish American Pub“ (20 John St). Alus, kaip sakoma „didžiųjų“. Bet yra kelios pusiau krafto rūšys. Jas ir pabandėm paragauti, vienos nebuvo, kitas išragavome. Bet maistas vertas pagyrimo. Tiesiog gerai troškintas mėsgalys su virtomis bulvėmis ir kopūstais, be jokių ten nereikalingų priedų, žolių ir kitko, kas gražiai atrodo , bet nevalgoma. Ir kaina kaip Manhetenui – tikrai demokratiška. Rekomenduojame.

Sekantis punktas – ChinaTown. Ten žinojau vieną gerą alaus parduotuvę, bet deja ji tądien buvo uždaryta (jau vėlokai buvo). Užtat pas kiniečius suvenyrai tris kart pigiau nei už kelių šimtų metrų Brodvėjuje. Norit sutaupyti – eikit pas kiniečius.


Kadangi buvo jau tamsu, tai nutarėm naujų alaus vietų neieškoti, bet truputį paklaidžioję po rajoną ir aš vizualiai prisiminiau, kur randasi alaus baras-parduotuvė, kurią buvau aplankęs prieš kelis metus pirmos kelionės į NYC metu. Tai buvo (ir yra) „Top Hops“ (94 Orchard St) – visai šalia ChinaTown. Alaus pasirinkimas – virš 600 alaus rūšių buteliuose, surūšiuota pagal valstijas ir valstybes arba regionus. Mačiau ir „Švyturio“… Taip pat pilstomo alaus berods 16 kranų. Pila ir semplus už simbolinę kainą. Na kokią ten simbolinę…. Simbolinę kaip Manhetenui. Šiaip pobrangis alus, bent pilstomas. Buteliais galima rasti ir pigesnių ir prabangių. Bet ten ir pravakarojome, nes kojos nuo vaikščiojimo jau nebelaikė.

Top Hops

Labai geras „prikolas“ – wi-fi teikiamas nemokamai tik 1 valandą – vėliau kalbėkitės su draugais. Taigi, paragavome vietoje, užsikrovėme alaus namo ir patraukėme iki metro. O iki metro ten vos 50 metrų. Dar valanda kelio su persėdimu ir mes jau lovytėje ruošiamės kitai dienai.

Leave a Reply