Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Penkta diena.

Jau iš vakaro buvo nutarta, kad šią dieną praleisime nevažiuodami į centrą. Taigi puolėme nagrinėti Brighton Beach ir šalia esančio Coney Island pramogų centro. Internete radau informaciją, kad ir ten yra alaus darykla… Taigi apsirengėme šiltai ir patraukėme link įlankos. Nors pūtė smarkus ir žvarbokas vėjas, bet nemažai žmonių sėdėjo lauko kavinėse ir kažką gurkšnojo. Pramogų parko sezonas kaip ir pasibaigęs, bet daugelis kavinių vis dar dirbo. Nedrįsome eiti ten, nes kažkur ten toli laukė alus. Papozavę nuotraukoms, pasivaikščioję apie valandą, puolame ieškoti alaus daryklos.

Vietinėje parduotuvėje pasiklausėme kelio ir tada jau tiesiu taikymu link jos. Surasti pasirodo nesunku – ji randasi visai šalia įlankos kranto „Brooklyn Cyclones“ beisbolo stadione. Tiesiai po tribūnomis, kartu su kitomis maitinimo įstaigomis.

Darykla vadinasi, kaip ir rajonas – „Coney Island Brewing Company” (1904 Surf Ave, Brooklyn). Lauke sėdėti šalta (nors vietų lauke labai daug), taigi įsitaisome viduje prie nedidelio bet jaukaus baro. Užsisakome vadinamąjį „kočelą“ – keturias rūšis po maždaug 120 ml. Viso pilstomos 8 rūšys (kitas keturias išragavome antru „kočelu“). Ant sienos pastebime skelbimą, kad kas valandą esant norui ir publikai organizuojamos ekskursijos į daryklą, kuri čia pat už permatomos sienos. Tiesa čios daryklos alaus išgeriama žymiai daugiau, nei čia vietoje gali padaryti, todėl barmenas išduoda, kad jie dar turi kitą fabriką Brukline, o čia gamina tik ypatingas alaus rūšis. Alų parduoda ne tik po stadionu, bet ir kitose Bruklino vietose.

Tuo metu į barą užsuka prancūzų alaus medžiotojų porelė, susipažįstame ir ruošiamės ekskursijai. Ekskursijos metu vienas barmenų pasakoja trumpą istoriją, aprodoma įranga. Labiausiai p. Aldoną stebina daryklos kompiuterizavimas – pasak jos „tik mygtukus suspaudai ir alus“. Mane labiausiai domino „barel aged“ sekcija. Deja ne sezono metu jos tik laukia savo eilės ir bus atidarytos tik pavasarį. Pasirinkę suvenyrų pribaigiame alų ir po truputį einame link namų, nes vėjas nuo vandenyno pučia kaip pasiutęs.

Grįžę į Brighton Beach apsilankome vakar rastoje alaus parduotuvėje „Oktoberfest“ (3087 Brighton 4th St). Tik užėjus jaunas ilgaplaukis pardavėjas be ceremonijų sveikinasi rusiškai ir klausia kuo padėti. Alus daugiausiai europietiškas ir mums neįdomus, kaip pardavėjas nesiardytų reklamuodamas. Randame kelias įdomesnes amerikietiško krafto butelkas (kas užknisa, kad dažniausiai įdomus alus pilstomas po 0,7l). Beje yra alaus išsinešimui bambaliuose!

Leave a Reply