Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Šešta diena.

Po vakarykščio pasivaikščiojimo Aldona nutarė pabūti namie, kad sustiprėti prieš rytojaus kelionę į Filadelfiją. Juolab po vakarykščio pasivaikščiojimo snarglys bėga pas visus. Na bet mes su Jolanta nutarėm, kad jeigu jau perskridom Atlantą, tai reik išnaudoti visą laiką. Šiandien nutarėme nuvykti į garsųjį Central Park. Tiesa pirma nutarta (aš nutariau) aplankyti Trumpo bokštą. Vėl baladojamės metro iki centro, išlipame kažkur netoli Trumpo bokšto, ir einame link jo. Iki rinkimų liko tik savaitė. Todėl aplink įėjimą buriuojasi tiek Trumpo šalininkai, tiek priešininkai. Kažką šūkauja, plakatais mosikuoja, galima nusifotkinti su pimpalu, kuris aprengtas ir perukas uždėtas kaip Trumpo.

Policija įleidžia į vidų be problemų. Viduje keli restoranais: bistro, alaus baras. Pasivaikštome iki 4 aukšto, kur dar leidžia turistams, pasifotkinam. „Bud“ alus 8 doleriai butelis. Labai norėjau, ale Jolanta atkalbėjo. O gaila – geras check-inas būtų Untappde… Pasisukinėję, nuėjome į marmurinius tualetus, ir bent taip atsižymėjome Trumpo bokšte.

Tada užklydome į kažkokį mados rajoną, kur vien tik prabangios drabužių parduotuvės. Po kurio laiko užsimanėm atsigert. Praėjome bent 10 kvartalų – o ten nei vienos parduotuvės su maistu, nei vienos kavinės, net gatvės prekeivių su vežimėliais nėra, vos neužtroškome, todėl pasukome centrinio parko link ir ties Brodvejum surandam vežimėlį ir godžiai susipylėme mineralinio vandens puslitrį vienu užsivertimu. Pasiimam dar buteliuką kelionei ir einam į parką.

Parke gert irgi tik vaisvandeniai. Ir tų dar reik paieškoti. Todėl kirtę parką skersai, lyg ant kvapo išeiname į restoranėlių rajoną. Ir iškarto ant sankryžos metasi į akis iškaba „BeerShop“ (422 Amsterdam Avenue). Taip tiesiog beershop be jokio kito pavadinimo. Užeinam. Pilstomas alus – 10 rūšių – kraftas – kaina 8-10$ už bokalą. Galima užsisakyti „kočelą“ – 4 rūšys 15$. Yra keli šaldytuvai su buteliais ir skardinėmis (rašo bendrai turintys apie 300 rūšių). Išsirenkame kelias įdomesnes skardines ir nešamės jas tolyn.

Vos užėjus už kampo užtinkame supermarketą su kaip jie tvirtina 500 alaus rūšių (ir už parduotuvės kainą). Tenka užeiti ir tenais, pasirinkti dar alaus. Tiek prisivaikščiojus patraukiame namo. Kelionė namo užtrunka, nes tądien tiesioginis metro iki mūsų kažkodėltai nevažiuoja ir tenka pablūdyti NY požemiais, kol surandam kaip su 3 persėdimais perpildytais vagonais nusigauti iki Brighton Beach. Rytoj atsisveikinsim su NYC ir trauksim į pietus…

Leave a Reply