Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Dešimta diena.

Taigi vargais negalais atsiduriame Philadelfijoje. Iš stoties kviečiamės Uberį ir prašmatniu visureigiu važiuojame į pagrindinį šio vakaro veiksmą. Atvažiuojame į YARDS alaus daryklą. Esu jau čia buvęs prie tris metus, pagrindinė baro salė nei kiek nepasikeitusi, bet yra visokių naujienų.

Visų pirma naujos alaus rūšys, patiekiamos kočėlų forma, išragavau berods visas 12 kiek ten buvo tuo metu kranuose. Bet apie susitikimą. Lietuvos garbės konsulė Krista Bard suorganizavimo susitikimą čia veikiančiu Philadelfijos namų aludarių moterų klubu. Klubui priklauso apie 70 moterų, susitikime dalyvavo apie 15. Kadangi mes vėlavome, oficialią dalį to nenorėdami, bet praleidome, ir paskubomis paragavę alaus esame kviečiami į ekskursiją po alaus daryklą (beje ekskursijos yra rengiamos visiems norintiems – ieskokit info jų tinklapyje).

Visiems išduoda apsauginius akinius (va taip vat!), ir pradedamas turas. Alaus darykla yra kuriama ekologiško verslo pagrindu, todėl visos naudojamos medžiagos ir resursai yra maksimaliai ekologiški. Tiesa viskas gana čiuolaikiška ir amerikoniška. Autentikos kaip nerasta, bet gi mažos daryklos JAV atsirado gan neseniai (ši įkurta 1994 metais). Darykla jau morališkai kaip ir paseno, o paklausa yra žymiai didesnė, nei gali aprūpinti dabartiniai pajėgumai. Todėl už kelių kvartalų jau yra pastatyta nauja alaus darykla su žymiai didesniais pajėgumais ir pradėjo veikti nuo 2017 pradžios.

Daryklos alaus liniją sudaro standartinis tipinio alaus paketas, paketas su buvusių JAV politikų atkurtais receptais (pvz. Džordžas Vašingtonas darė alų su viržiais – ir šis receptas atkurtas), bei visokie sezoniniai/eksperimentiniai virimai. Ši darykla man visada imponavo, todėl net ir prasčiausias alus atrodo labai skanus.

Po degustacijos ir ekskursijos, buvome apdovanoti daryklos suvenyrais ir patraukėme į laikinus namus. Labai dėkojame Kostui ir Daivai už suteiktą nakvynę. Reikia gerai išsimiegoti – rytoj didžioji diena – alaus virimas Philadelphijoje! Plius gavome alaus iš daryklos ramiam miegui… Na bet alaus virimą – sekančioje serijoje.

Leave a Reply