Alaus kelionė į JAV. 2016 m. Dvylikta diena.

Po alaus virimo vakar, šią dieną jau buvome suplanavę susitikti su senu prieteliu Dan Russell, alaus rinkoje žinomu, kaip “Joe Sixpack”. Tai alaus žurnalistas, rašantis į įvairius alaus leidinius, prieš 4 metus jis buvo atvykęs ir į Pakruojo alaus festivalį, o dieną prieš festivalį apvažiavo visą Lietuvą kartu Beertourism.Lt, aplankydamas įdomiausias alaus daryklas šiaurės Lietuvoje. Nuo to laiko vis susirašinėjome feisbuku, todėl žinia kad atvykstame labai jį nudžiugino.

Bet apie viską paeiliui. Kadangi aš kelionėse (o dažniausiai ir namie) keliuosi labai anksti, tai palikęs moteris pusryčiauti ir gražintis, išėjau paslankiot po rajoną. Rajonas kaip išmiręs – niekas Amerikoje pėsčiomis nevaikšto. Visi tik automobiliais pirmyn atgal šmirinėja. Gyvenome, priminsiu muziejų rajone, šalia istorinio kalėjimo (apie jį dar bus atskiras postas).

Pensilvanijoje alų parduoda arba spec. parduotuvėse arba kavinėse (išsinešimui irgi). Todėl dauguma alaus pardavimo taškų užmaskuoti kaip barai ar užkandinės. Nors ir esmė ne tame – alaus gauti tai visiškai problemų nesudaro. Stipresnis alkoholis – tik spec. alkoholio marketuose su tam tikromis darbo valandomis. Na tiesa restoranuose stipresnis irgi prieinamas. Vienžo Blaivygos svajonė ten jau įgyvendinta… Bet gi kas trukdo užeit į kebabinę ir rasti ten bemaž 100 rūšių kraftinio alaus šaldytuve? Niekas. Tai ir ištyrinėjau.

PARKWAY CORNER DELI (2201 Pennsylvania Ave). Sumuštinių ir traškučių parduotuvė, labai pakeliui nuo kelaimo link garsiųjų Rocky laiptų. Alaus apie 100 rūšių tai tikrai – labai bandžiau susigundyti „Game of Thrones“ serija, ale kad po 0,7l ir po 15-19 dolerių. Kainos parduotuvės lygio, perkant vieną buteliuką automatiškai išduoda popierinį maišelį – na kad galėtum slaptai išgert viešoje vietoje. Nors tai mažai reikalinga, nes kaip minėjau ne turistinės gatvės tuščios – nėra net nuo ko slėptis. Praktiškai einant miestan arba grįžtant iš ten, užsukdavom alučio (jei ne prasukdavom pro graikišką alaus rojų, kurį minėjau praeitos dienos straipsnyje).

WHOLE FOODS MARKET (2101 Pennsylvania Ave). Visai netoli ką tik minėtos vietos ir dar arčiau pagrindinės turistinės gatvės esantis prekybos centras. Gan prabangus, su ekologiškais ir brangesniais produktais. Tiesa yra viduje yra ir alaus baras – tiek su pilstomu, tiek su buteliniu alumi. Ir labai įdomi koncepcija – pasiimi maisto iš supermarketo, alaus iš baro ir gali pasėdėti ramiai ir užkasti bei užgerti. Alus galioja ir išsinešimui. 16 pilstomo alaus kranų, butelių dvi sekcijos. Vienoje galima pirkti ir po vieną butelį. Kitoje – tik vadinamais „sikspiakais“ arba 20 butelių dėžėmis – tai yra pusiau urmu. Taip yra tikrai pigiau, bet stengiantis ragauti daugiau rūšių pirkti po 6 ar 20 vienodų butelių neapsimoka. 5 min nuo „Rocky steps“ – jei turistausite tuose kraštuose – užsukite būtinai.

KHYBER PASS PUB (56 South Second str.). Jau po darbų susitinkame su Donu. Pirmą vietą jis parenka gana prašmatniai. Alaus baras su tokiu alaus pasirinkimu, kad net pavargome ragauti. 22 kranai pilstomo amerikietiško krafto (beje su gan informatyviais paaiškinimais meniu, kas per produktas) plius kažkiek pasirinkimo buteliais, bet daugiausia europietiškas. Beje pilstomas elementarus lageris aprašytas kaip „football beer“ – tipo šiaip sisiukas atsigėrimui… Baras stilingas, kainos amerikoniškos ($4-6-8-10 už 0,3l). Susipažinimui su amerikos krafto scena – vieta numeris vienas mieste.

EULOGY BELGIAN TAVERN (136 Chestnut street). Pačiame miesto centre esantis pabas, įrengtas belgiškam stiliuje (kažkodėl jis šia Philadephijoje labai populiarus). Alus – pusė iš Belgijos, kita dalia amerikoniškas, tiek kopijuojantis belgus, tiek elementarus IPA ir pan. Kartu su buteliniu giriasi turintys 400 alaus rūšių. Na tinklapyje turi alaus sąrašą – galit paskaičiuot jei netingit. Vėlgi degustavome po kelis bokalus ir jau galva tikrai apsisuko. Bene alingiausia diena per kelionę.

MONKS CAFE (264 S. 16th Street). Visada būnant šiam mieste, jums vietiniai rekomenduos būtinai šį barą. Mes deja nebuvome. Bet alaus meniu gana įdomus – juolab visai istoriniame senamiestyje. Išbandysite – parašykit.

THE CORNER FOODERY (1710 Samson str.). Toks pusiau veganų kabakėlis su keliais šimtai rūšių alaus buteliais ir keliais kranais pilstomo. Pats centras. Radau aš jį dar pirmos kelionės metu. Nors kaips kaip parduotuvei truputį užkeltos, bet juk centras – ką padarysi. Maisto neimkit. Alaus pasiimkit. Viežno turėkit adresą dėl visą ko.

Tiek šiai dienai – rytoj renginių diena. Bet tai jau naujo posto reikalas.

Leave a Reply