Yards Brawler Fest 2016

Vieną iš kelionės JAV 2016 metų lapkritį dieną mums įteikia pakvietimus į alaus festivalį. Taigi programa bus jau pilna – pabuvosime ir festivalyje. Pakvietimus suorganizavo Lietuvos garbės konsulė Philadephijoje Krista Bard ir alaus darykla YARDS. Būtent šios alaus daryklos festivalis tai ir buvo. Na bet paeiliui.

Festivalis vyko dideliame kieme, kuris pasirodo yra naujos alaus daryklos teritorijoje. Į naują alaus daryklą jau buvo ruošiamasi persikelti artimiausiu laiku ir festivaliu bandyta populiarinti naują vietą. Prie įėjimo apsauga iškeičia pakvietimus į apyrankes ir einame vidun. Viskas vyksta lauke, pilna palapinių, suoliukų ir pan.

Aiškinamės – alus viduje nemokamas. Na juk bilietas šiaip kainavo 80$. Keturios ar penkios vietos pilstomo alaus – visose po 4 kranus, skirtingos rūšys, visgi alaus darykla leidžia apie 20 alaus rūšių. Bet šventėje buvo apie 10. Asmeniškai pasirinkome melasos porterį, pagaminta pagal Džordžo Vašingtono receptą! Vadinasi “General Washington’s Tavern Porter“. Ir visą laiką tik jį ir gurkšnojome – kažkaip prilipo tas skonis nerealiai.

Trumpa šio alaus istorija angliškai: Detailed in a letter from the General to his officers during the war, Washington’s recipe employed molasses to aid fermentation and give rich caramel notes to this robust, roasty ale. The recipe reflected his admiration for Philadelphia-style porters, especially those brewed by Robert Hare (whose original brewery stood just blocks from where ours is now). Our Tavern Porter, inspired by Washington’s, is dark, smooth and complex with just a hint of dried fruit in the finish.

Vienas kraštas pilnas žaidimų, kur jau už pinigus galima laimėti priziukus. Kitam kampe scena su roko muzika, grojo vietinės grupės, kaip fonui tiko nuostabiai. Pagrindinis akcentas – amerikietiškos imtynės centre. Pažiūrėti tą spektaklį iš arti vieną kartą gal ir gerai. Bet labai jau vaikiškai atrodo kai iš arti žiūri. Paliekam tai amerikonams.

Išgėrus porą bokalų alaus užsimanėm pas nykštukus. Biotualetų buvo pakankamai, bet eilės po 50 žmonių prie kiekvieno iš jų. Stovi su bokalais ir geria laukdami savo eilės. Patingėjome stovėti, tai nusprendėm eiti link namų, nes už kampo matėm prekybos centrą, kur tikrai yra tualetai. Ir nebūtume lietuviais išeidami užklausėm apsaugos – ar galima bus grįžti? Sako su apyranke vaikščiokit kiek norit… Nu va – nuėjome į normalų tualetą, su kriauklėmis, su muilu. Ir ramiai grįžome į festivalį. Specialiai nuėjome iki vietinių biotualetų ir pamatėme kad eilė pajudėjo tik per kokius 10 žmonių. Apgavome sistemą vienžo.

Ėjome ragauti alaus toliau – buvo ir kepsnių kampelis, bet nesusigundėme jais. Nustebino ideali tvarka, tik nukritus šiukšlei, pribėgdavo berniukas ar mergaitė ir pakeldavo. Net baisu buvo šiukšlinti.

Bendras įspūdis – graži teminė miesto mini alaus šventė, vienos alaus daryklos reklaminis renginys, jokių girtų ir šauni atmosfera.

Leave a Reply