Oloumoco alaus žiedas (Čekija)

Jeigu kas nors dar išdrįs pasakyti, kad Vilniaus senamiestis yra gražiausias pasaulyje – reiškias jis nebuvo Oloumouce… Tylus gražus miestelis Čekijoje. Minimum turistų net viduryje turistinio sezono. Totaliai tuščia ir smagu, kai nereikia stumdytis su visokiais selfintojais. Daug bažnyčių, parkų, sodų, žodžiu įsimylėjėliams geriausia vieta praleisti kelias dienas romantiškoje aplinkoje. Na bet mes gi dar ir alaus atvažiavom… Pradedam.

Taigi sudariau tokį planelį, kuris labai gražiai susiformavo į tokį gražų žiedą aplink senamiestį. Ir labai netgi patogiai – viena vieta nuo kitos nutolusi apie 500-600 metrų, taigi viskas pėsčiomis per gerą pusdienį susivaikščios ir dar senamiestyje pasižmonėsite.

Pradėjome nuo Svatováclavský Pivovar (Marianska 4)– tik nesupainiokit jo su įėjimu į ofisų biurą tuo pat adresu (ant jo irgi yra baro iškabos, bet baro nėra), reikia eiti šiek tiek giliau link cerkves ir tada rasite restoraną su darykla. Bene geriausia ką tam mieste radome. Skaniai maitina, alus nuostabus. 0,3 litro bokalas apie eurą. Turi 6 rūšis. Tik labai nemėgsta mokėjimo kortelių, turėkit grynųjų. Nors mums iš kažkelinto karto visgi nuskaitė kortelę. Taigi pasisėdėjome jaukiai, alaus darykla matosi iš salės, yra kiemelis geru oru pasėdėti lauke.

Sekančiu punktu pasirinkome Good Beer Club – turėjo būti krafto meka, bet deja mūsų kelionės metu baras dar tik ruošėsi atsidaryti. Na bet dabar jau veikia – kitų lankytojų atsiliepimai labai geri, belieka tik adresą parašyti – Denisova 6.

Toliau per nuostabų senamiestį patraukėme link Moritz – alaus baro su savo alaus darykla (Nešverova 2). Alus gan standartinis, bet visgi kažkas naujo nei parduotuvinis „širpotrebas“. Smagiai paragavom po 0,3l bokaliukus visų 3 rūšių ką turėjo tądien ir patraukėme toliau. Aplankyti ypač geru oru būtina – turi lauko kavinę, kur vyksta roko koncertukai. Aptarnavimas labai šiltas ir smagus, tik vat alus žemiau standarto…

Visai netoli randame barą U Kudeje – nors internete aprašomas kaip brewpabas, bet tai tik aludė su pigiu alumi, tiesa iš mažesnių alaus daryklų – suradome gan gerą pasirinkimą. Ir dar mažą Šveikutį prie durų… Priima tik grynus. Na tokia lokalinė aludė. Pasilinkti ilgesniam laikui nesugundė. Adresas – Krapkova 9. Šalia yra gražus parkas kur galima gamtoje išgert alaus iš buteliukų.

Toliau einame link Alaus daryklos Riegrovka (Riegrova 22) – deja tądien kažkodėltai neveikė nors pagal aprašymus vieta verta grieko… Beliko tik pasivaikščiot po fantastišką senamiestį…

Daugiau alaus vietų adresų galima rasti čia – www.ratebeer.com/places/city/olomouc

Na kas dar? Alkoholis vairuojant – nulinės promilės, LIDL turi savo čekiško alaus liniją, nors euras nelegalus, bet visur kur reikėjo mokėti grynais priimdavo ir eurus, tiesa grąžą atiduoda kronomis. Naktinių alkoholio parduotuvių nėra. Kelionė vyko 2017 m. rugpjūtį.

Leave a Reply