Baltic Beer Star 2017

Kaip jau kelis metus paeiliui Rygoje vyko geriausio Baltijos šalių alaus ir giros rinkimai. Pernai parašiau gan griežtą straipsnį apie šiuos rinkimus, taigi šiemet mane organizatoriai pakvietė pamatyti viską iš vidaus ir sudalyvauti degustacinėje komisijoje. Na neatsisakiau. Vėliau visgi pasigailėjau – veltui išsvaistytas laikas.

Bet paeiliui. Viskas iš 3 dienų degustacijų po porą valandų buvo sutraukta į vienos dienos ilgą degustaciją su pietų pertrauka. Komisijoje buvau vienintelis užsienietis. Todėl, kai buvo kalbama latviškai, kažką iš bendro supratimo kaip ir susigaudžiau, bet man asmeniškai buvo paskirta vertėja, kuri išversdavo tai ko nesupratau.

Pirmos dvi rūšys buvo kontrolinės, nevertinamos. Bet po kiekvienos jų buvo bendra diskusija ir kiekvienas iš komisijos narių (mūsų buvo 12) turėjo pasakyti kodėl būtent tokius balus davėme šiems alums. Na va ir prasidėjo (jau kai kuriuo momentu pagalvojau, kad prasidės muštynės). Iškarto visa komisija pasidalino į dvi dalis – naujo vertinimo požiūrio (kuriam ir aš priklausiau), kur daugiausiai buvo jaunesni ar nedirbantys alaus daryklose degustatoriai. Ir antra grupė – senukai ir senutės iš alaus daryklų (visi dirbantys ar dirbę technologais). Antroji grupė (kurių dalis buvo netgi iš tų daryklų, kurias reikėjo vertinti) aiškino kad svarbu alaus kokybė, švarumas ir visa kita, kas neva neleidžia nukrypti nuo standarto. Pirmoji gi grupė vertino alų ne tik pagal kokybę, bet ir pagal skonines savybes. Nes kaip galima duoti vos ne maksimum balų už alų, kuris yra paprastas pilsas, padarytas be technologinių klaidų. BET – žiauriai nuobodus ir niekam neįdomus?

Viduryje degustacijos tarp alaus buvo įtraukta ir giros bei natūraliai raugintų limonadų bei arbatų pavyzdžiai. Kas leido šiek tiek atgaivinti liežuvį nuo alkoholio skonio. Buvo keistai įdomu gerti alų po kelių savaičių abstinencijos prieš konkursą – todėl šita nealkoholio dozė leido grįžti į skonines savybes. Na bet vėliau vėl prasidėjo alus. Išragavome 39 rušis. Per dieną. Daugoka – bet ką padarysi.

Kas laimėjo? Buvo paskirstyti 38 medaliai, taigi tik vienas jų negavo medalio. Čia tas kur parūgęs pasitaikė ir buvo nuspręsta jo nevertint. Vienžo medalis visiems susimokėjusiems už dalyvavimą! Dar dalyvavo estų, latvių ir lietuvių aludariai. Ką gavo mūsų tautiečiai? Štai:

  • Rinkuškių porteris – sidabro medalis Baltijos porterio kategorijoje
  • Kalnapilio „Bergschlossen Valonijos Blanc“ – sidabro medalis kvietinio alaus kategorijoje
  • Vilniaus alaus „Greipfutų“ ir „Granatų“ – sidabro medaliai laus kokteilių kategorijoje
  • Vilniaus alaus „Senojo Vilniaus su žolelėmis“ – bronzos medalis tamsaus aromatizuoto alaus kategorijoje
  • Biržų alaus „Radvilaitės kaprizas“ – bronzos medalis ypatingos technologijos alaus kategorijoje

Visa kita susisėmė latviai ir estai – galime pažiūrėti rezultatus čia…

Leave a Reply