Bratislava – alaus miestas, kur vienos dienos per mažai

Kelionėje į pietus teko praleisti dieną ir Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Jau besirenkant nakvynės vietą pasiruošėm kainų šokui. Kaip kažkada pasakė senas kolekcionierius Algis Rupšys – kas jiems leido įsivesti eurą? Pigiausias variantas ką radome – viešbutukas nuo centro nutolęs tramvajumi važiuojant apie 33 min (o tramvajaus bilietas yra tik 30 min). Geriausias transportas šiame mieste. Dar yra Uberis. GPS veikia su trukdžiais, kelis kartus teko mintę kitą laukti signalo. Na bet ką aš čia apie bėdas? Apie alų! Alaus reklama neuždrausta ir net 7 ryto per TV galima pamatyti alkoholio reklamas (ne tik alaus). Miesto centras pilnas lauko kavinių, viskas užia, ošia. Bet daugiausiai jų pilsto neįdomų alų.

ZAMOCKY PIVOVAR (Zamocka 13)
Alaus darykla su restoranu. Tipinė tokia vieta tiems regionams – alus ne stebuklas, bet šviežias ir gaivinantis, nes pirmas gurkšnis po kelių šimtų kilometrų vairavimo. Plius skanus ir sotus maistas. Tą dieną buvo tik trys alaus rūšys (šiaip meniu surašyta jų daugiau). Samplerių nepilstė, teko imti po 0,3l (kainos nuo 1,3 iki 1,6€ už 0,3l). Bet šiaip tinka vienam užėjimui, o ir pas mus laiko nedaug buvo, tai patraukėme ieškoti vietų su kraftiniu alumi. Gerai, kad sekantys punktai buvo jau keliolikos minučių atstumu pėsčiomis.

LE ŠENK (Zámocké schody 2)
Aštuoni pilstomo alaus kranai, kraftinio alaus… Gerai. Bet man kaip turistui buvo per mažai vietinio alaus, nes tądien didesnę dalį kranų užėmė užsienio kraftai. Bet kainos nudžiugino – už puslitrį nuo 1,69 iki 2,59 euro. Aptarnavimas malonus, alus šviežias, aplinka hipsteriška. Nors gatvėje gerti kaip ir draudžiama, bet dalis klientų su bokalais ramiai sėdėjo lauke ant šaligatvio ar šalia esančių pilies laiptų ir ramiai gurkšnojo alų. Nors yra ir lauko kavinė. Bet ten tvyro tokia paprasta atsipalaidavimo nuotaika. Labai faina vieta, būtina užsukti.

ŽIL VERNE (Panská 13)
Eidami link sekančios vietos, kur planavome, užtikome šį barą. Kadangi užrašas sudomino, užėjome alaus bokalo. Kadangi jau centras – kainos jau 3-4€ už bokalą. Aptarnavimas prastas, nemalonus. Bet yra alaus buteliais išsinešti. Ką sėkmingai ir padarėme. Yra tokių alaus rūšių, kurių kitur nemačiau.

Sutemo, o kitą dieną dar laukė bemaž 400 kilometrų vairavimas nepažįstamais keliais, taigi užsukę į alaus parduotuvę pakeliui, patraukėme viešbutin.

Paskleisiu dar nuorodą su daugiau vietų, jei būsite Bratislavoje, apsilankykite – www.welcometobratislava.eu

Leave a Reply