Alaus gyvenimas Austrijos užkampyje

Važiuodami iš Čekijos iki Bratislavos pagalvojau, kad reik sutrumpinti kelią, važiuojant per Austriją. Todėl išsukome į 49 kelią ir nepasigailėjome – tikrai super kokybės kelias ir praktiškai tuščias, važiuoji ir džiaugiesi. Na aišku Austrija viliojo bent užsukti į kokią parduotuvę alaus pasižiūrėti. Kadangi kirtome tik kampelį šios šalies tai sustojome tik dviejose vietose jau visai šalia Slovakijos sienos – alaus darykloje ir supermarkete. Betgi paeiliui.

Dürnsteiner HandelsgesmbH (Eumigstraße 1, 2405 Bad Deutsch-Altenburg)
Mažas kaimelis šalia trasos, kuriame mano žiniomis turi būti alaus darykla. Puolėm jos ieškoti. GPS veikė nuostabiai, bet užsirovėme ant gatvių remonto ir bemaž pusvalandį bent logiškai bandėme privažiuoti kitomis gatvėmis iki vietos. Šiaip ne taip, bet radome tą adresą. O ten kažkoks fabrikas. Pagalvojau, kad jau ne ten… Bet įvažiavus į kiemą supratau situaciją. Didelis maisto fabrikas, kartu su alaus darykla. O šalia – firminė parduotuvė su visa produkcija ir kavine. Kaip ne keista tokiam užkampiui, bet žmonių kavinėje buvo pakankamai. O mus domino tik alus. Bokalas arba butelis (puslitris) – 1,5€ – kaip Austrijai tai pigu. Pirkome butelį išsinešimui. Stiklinis, be etiketės, kamštelis be logo. Net nesuprasi kas ten tokio viduje. Betgi jei jau taip desperatiškai ieškojome, tai reikia imti.

Kavinėje ne tik alus, bet ir maistas. Pradedant mėsa, baigiant tortais. Vienžo visa to fabriko produkcija. Neužsilaikėme. Vykome toliau. Pravažiavome nemažus vynuogynus, kur tiesiog šalia kelio stovi to vyno, kurį gamins reklaminiai skydai. Jokių problemų su reklama. Ir judame supermarketo link.

Galleria Danubia (Pressburger Reichsstraße 1, 2410 Hainburg an der Donau)
Supermarketų galerija – rūbai ir kitkas nedomino, todėl buvo aplankyta LIDL ir MERKUR maisto parduotuvės. LIDL beveik nieko nenustebino, pasiėmėm kelias skardines ir tada į maisto meką. Tik įėjus mus pasitinka alaus stendas. Ir ne bet koks o rinkinukas – 20 skirtingų austriškų ir vokiškų butelių gražiai supakuotų į medinę dėžę. Kaina kiek pamenu apie 35€. Bet kadangi ten nebuvo daug įdomybių, nuėjom ieškoti alaus. Pakeliui – alkoholis ant kiekvieno kampo – vynai prie sūrio, alus prie mėsos, imk ir džiaukis. Na ir alaus skyrius, tokio dydžio kai kai kurios mūsų mažosios maksimos. Pasirinkimas nerealus. Bet kainos europietiškos, tai pasirinkome tik tai kas įdomiausia. Būtų pinigų, tai paimčiau kokias 3-4 dėžes skirtingų rūšių po butelį.

Taigi tos kelios valandos Austrijoje gali būti apibūdintos kaip alaus ir gerų kelių rojus, o alui – tik turėk pinigų. Abi aprašytos vietos vos 20-25 min kelio nuo Bratislavos, ir jei būsite šiame mieste, tai būtina pavažiuoti iki Austrijos bent pasižmonėti. Kainos LIDLe beje irgi mažesnės nei Lietuvoje…

Leave a Reply