Podgorice ir viskas tuom pasakyta… (Juodkalnija)

Juodkalnija. Labai gražus kelias per kalnus, galbūt pats gražiausias kelias kuriuo iki šiol teko važiuoti. Atvykus į miestą – jokių transporto kamščių, todėl tyliai ir saugiai atvykome iki nakvynės vietos. Ir išsipakavę daiktus, „patraukėme“ į miestą. Vaiduoklių miestą. Kaip valstybės sostinei tai atrodė tikrai tragiškai… Praktiškai visur vaikščiojome vieni, pravažiuodavo kelios mašinos ir viskas. Kažkoks vaiduoklių miestas. Tada pasakiau Jolantai – toks įspūdis kad filmavimo aikštelė po filmavimo pabaigos. Ką puikiai iliustruoja šios foto:

Kavinių milijonai, bet visos tuščios. O padavėjai(-os) kaip kokie maitvanagiai stebi kiekvieną praeinantį. Užėjome į vieną ratebeer.com paminėtą kavinę, ten užkandome ir išgėrėm vienintelės didelės alaus daryklos NIKŠIČKO alaus bokalą. Pakeliui aplankėme „tikrų juodkaniečių didvyrių“ skulptūras – V.Visockio, A.Puškino ir caro Nikolajaus – tipiniai Juodkalnijos herojai…

Ir neradę jokios vilties kažką realaus iš gero alaus surasti centre šitam vaiduoklių mieste, susigavome taksi ir pabandėme nuvažiuoti iki vienintelio (pasak interneto) geresnio taško šiam mieste kur turėjo būti kraftinio alaus. Jis buvo už kokių 3 km nuo centro – taksi kainavo apie 2€, bet ne tame esmė. Nes internete neradome jokios kitos info apie gerą alų šitam bažnytkaimyje…

MAJSTOR NA PIVO (Vojvode Maša Duroviča 7, City Kvart)
Atvažiavome ir užsilikome. Susipažinus su baro savininku Milošu, sužinojome, kas pasak jo tai yra vienintelis krafto baras visoje Juodkalnijoje. Gal ir tiesa. Nes jokios informacijos apie kitas vietas neradome. Paragavome kelias rūšis Serbijos alaus. Nes pasirodo Juodkalnijoje yra tik 4 mažos daryklos ir prekiauja tik pilstomu alumi ir tik savo miesteliuose. Pats Milošas pasakė – „čia gi Serbija, tik kitu pavadinimu“. Todėl teko tenkintis Serbišku kraftu, nors jau ryt turėjome būti ir ten. Kainos kaip Vilniuje – 2-3€ už buteliuką. Atsigėrėme ir su taksi grįžome namo, pasiėmę kelis buteliukus kuprinėn.

Miestelis tiems kas nori būti vienumoje. O alaus gero galima gaut tik aukščiau minėtoje parduotuvėje-bare. Važiuoti ten verta tik dėl gražios gamtos ir apsistoti kur kalnuose o ne miestuose.

Leave a Reply