COLONEL – nesusipratimas Rygoje

Būnant Rygos senamiestyje ir einant Lῑvu aikšte (kur visokie tautodailininkai okupavę) už akių užkliuvo nematytas pavadinimas – COLONEL BREW PUB & RESTAURANT. Pasitikrinimui skambinu savo kolegai iš Rygos Gintsui ir klausiu jo kas čia per paukštis. Pasirodo anas irgi tik girdėjęs, o kas ten konkrečiai nežino. Na teko užeiti.

Vidus standartiškai masyvaus medžio, kaip ir visi tipiniai, kaip aš vadinu „turistų stekenimo“ punktai. Taip ir buvo. Gražu, yra firminės taurės, gražus ir platus maisto meniu (sako kad gamina skaniai, bet aš ką tik buvau užvalgęs kitoje vietoje).

Bet man rūpi alus. Yra trys rūšys – šviesus, raudonas ir juodas. Vienžo standartinis rinkinukas. Visi lagerai, visi praktiškai negeriami. Kaip nebūtų keista, bet man, kaip tamsaus alus mėgėjui šį kartą labiausiai patiko šviesusis. Pavadinimai irgi neįmantrūs – „Colonel light“, „Colonel ruby“ ir „Colonel dark“.

Degustacinis kočelas – visos trys rūšys po 200 ml plius riešutėliai – kainuoja nei daug nei mažai – 7,50€. Na bet kaip senamiesčio širdyje pilnai suprantama. Išragavęs einu aiškintis situacijos, kas per alus. Ir čia vat „ablomas“. Pasirodo tai tas pats restoranų tinklas kaip ir PETER’S briupabo. Ir alus tas pats (ir gaminamas ten pat), tik kad kitu pavadinimu. O tą alų jau esu ragavęs, ir dabar skonio receptoriai priminė, kur aš jau tą skonį jaučiau… Nors ir taures ir kitą atributiką su nauju logo nepasibodėjo padaryti.

Dar vėliau išsiaiškinau, kad šiame tinkle yra 6 restoranai, o jų direktorius pastoviai persekiojamas mokesčių inspekcijos dėl mokesčių slėpimo ir pinigų neįdėjimo į kasą. Restoranų pavadinimai – “Peter’s Brew House”, “Queen’s pub”, “Zvejnieka dēls”, “Zilā govs”, “Colonel Brew Pub” ir “Līvu terase”.

Taigi jei neesate buvę nei vienam iš šių šešių restoranų – vieną kartą užeit verta, juolab vietiniai sako kad bent maitina ten skaniai.

COLONEL brew pub & restaurant, Meistaru iela 23, Rīga.

Leave a Reply