Viena para Kroatijoje – alaus ten YRA!

Nors Kroatija buvo tik tranzito šalis, bet su nakvyne, taigi alaus spėjome paragauti. Nakvynės miestu pasirinkome sostinę Zagrebą. Turėjome visą vakarą ir aplankėme geriausias (pasak interneto) alaus vietas. Visų pirma apie miestą – tikrai gražus miestas, kažkuo primena mažus Lenkijos , bet nėra centre jokių stiklinių daugiaaukščių slojnikų. Vien pasivaikščiojimui puikus miestelis, o kadangi alaus vietos buvo tolokai viena nuo kitos, tai pamatėme ir nemažai miesto, ypač senamiesčio. Yra ir kelios grynai restoranų gatvelės. Vienu žodžiu jaukus miestelis. Bet bėgam alaus.

HOP IN craft beer bar (Dubravkin 3)
Na va tikra krafto vieta. Sterilu, niekas neblaško dėmesio, išskyrus 10 alaus kranų. Su vietiniu ir aplinkinių šalių kraftiniu alumi. Rūšys pastoviai keičiasi, vos ne kasdien nauja alaus rūšis. Yra ir kelios lentynos (irgi vietinio) krafto. Pilsto po 150ml (6-12kn/0,8-1,6€), 300ml (12-24kn/1,6-3,2€) arba 500ml (15-30kn/2-4€). Įsipylus mažiausias dozes puikiai galima paragauti daugiau rūšių. Taip pat pasitaiko ir limituoto leidimo alaus kranuose, kur jau kainos 50 proc. didesnės. Maisto nėra, tik užkandžiai prie alaus. Susipažinti su vietine rinka viena geriausių vietų. Rekomenduoju.

Pivovara i pivnica MEDVEDGRAD
Bene garsiausias iš mažesnių alus darytojų Kroatijoje. Standartinės 7 alaus rūšys, gaminamos pastoviai. Visos aukštos kokybės, neatstumiančios. Taip pat pastoviai atsiranda sezoniniai virimai. Kurie dar geresni. Beje visas alus pilstomas ne tik firminiuose baruose, bet galima rasti jo ir kitur. Ir dar beveik visos rūšys yra pilstomos į butelius. Žodžiu toks vietinis „Dundulis“ 😀
Pagrindinės firminės vietos kur jo galima gauti tiesiai iš gamintojų rankų:
PIVNICA MEDVEDGRAD, Ilica 49
PIVNICA MALI MEDO, Tkalčićeva 36
PIVNICA SAMOBORSKA, Samoborska 217

CRAFT ROOM (Opatovina 35)
Na ir dar viena krafto šventovė, kurią spėjome aplankyti. Čia jau ir maisto yra (burgeriai-šmurgeriai ir pan.). Net 15 alaus iš kranų, apie 200 rūšių buteliais. Kas labiausiai džiugina tai darbo laikas – kasdien nuo 10 val. ryto iki 2 val. nakties, kai dauguma kitų panašių taškų atsidaro tik po pietų. Alus tiek Kroatiškas, tiek importinis. Kainos panašios, kaip ir kitur mieste – 150ml (7-18kn/0,95-2,4€), 300ml (13-35kn/1,75-4,7€) arba 500ml (18-48kn/2,4-6,45€).

PINTA ZAGREB (Radiceva 3a)
Gan daug vietos, bet alus nuobodus. Triukšmingoms kompanijoms, kurios neieško įdomaus alaus, o tiesiog pasilinksminimo vietos su pigiu alumi. Alus 10-12 kunų (1,35-1,60€), importiniai brangiau – apie 16 kunų.

PIVOTEKA (Stupnička 14)
Alaus parduotuvė kiek toliau nuo centro, nebuvome, bet adresą turėkite, gal jums gausis užsukti ten.

Va tiek vat to pusdienio pasivaikščiojimo po miestą. Šiaip į Zagrebą reiktų atvažiuoti minimum 3-4 dienom, kad viską pamatyt. Kad ir apsilankyti karo ir istorijos muziejuose. Visgi miestas buvo glaudžiai susijęs su žiauriuoju Tito.

Važiuojant link Bosnijos kelias tikrai bauginantis – ištisi tušti kaimai, kai kurie suvarpyti kulkų, įgriuvusiais stogais, vos vienas kitas gyvas senolis sėdintis prie namo. Viskas apaugę krūmais ir medžiais, kažkuo priminė man kelionę į Černobilį. Keliasdešimt kilometrų mirties zona – važiuodamas tokiais keliais supranti kas yra karas. Na bet prie pat sienos bent vienas kaimelis su gyvybės ženklais ir net su baikerių baru. Išleidome paskutines kunas ir patraukėme link pasienio.

P.s. Dvi litrinis plastikinis bambalis parduotuvėje pigiausio, tipo „Optima linija“ alaus kainuoja apie 10kn (1,35€). Alkoholio parduotuvės vadinasi ROTO ir jų yra gana nemažai visame mieste – ten jau ieškokite pigesnio alaus iš didesnių daryklų.

Leave a Reply