Apie alaus derinimą su maistu

Visų pirma reiktų visiems apsispręsti ko susirinkot. Alaus gerti ar pavalgyti. Nes nuo to priklausys ir pats derinimas. Ar jums pasiūlyti ko nors prie maisto – ką rekomenduosit? Būtent taip, o ne kitaip. Jei išsirinksit alų ir tada rėksit – “hei gerbiamąsai koks maistas tinka prie šio alaus” – jūs profanas.

Susirinkus gerti alaus, jį ir gerkite. Maistas tokiu atveju turi likti tik užkanda ar priedas prie alaus. Ir ne kitaip.

Sūris prie alaus sakote? Taip. Tai labai gerai. Bet aludė – ne sūrinė, o sūrinė – ne aludė. Vis tiek sūrio pasirinkimas aludėse bus ribotas. O įsivaizduokime dabar vaizdelį sūrinėje. Nusiperki kokio super duper bačkose N metų brandintą prabangų alų. Ateini sūrinėn ir rodai butelį – koks sūris tinka prie šito stebuklo? Sūrininkas ne alaus ekspertas. Ar ne? Todėl galutinis visiškas suderinimas neįmanomas.

Sakote sūrio ir alaus derinimo renginiai? Viską idealiai suderina ir reikia tik prisimint. Vedėjas klausia – na kaip, ar dera alus su sūriu. Visi linksi galvomis – kur čia nelinksėsi, kai visi aplink linksi. Nebūsi gi išsišokėlis ir nerėksi, kad nedera. Pinigai juk sumokėti – negi atrodysi lochu, sumokėjusiu už sūrio arba alaus reklamą?

Susirinkus valgyti – visų pirma išsirinkite maistą. Tada jau laikas ir alui. Užmirškite visas maisto ir alaus derinimo lenteles. Kodėl? Ogi pamastom logiškai. Alus, kuris pvz. tinka prie paukštienos, pasak lentelių ar reklamų. Kokios? Vištiena ir antiena – nepalyginami skoniai. Virta, troškinta, kepta, grill? O jei strutiena? Netgi višta iš prekybcentrio skiriasi nuo kaimiškos.

O pvz. bebras? Žuvis, žinduolis, žvėriena? Netgi parekomendavus sakysim porterį – kokį konkrečiai? Milijonai variantų derinimui.

Kiekvienas save gerbiantis virtuvės šefas turi pats paskelbti padavėjams arba įrašyti į meniu, koks alus iš jo baro tinka prie to ar kito patiekalo.

Kepsniai lauke ir derinimas – išvis kažkoks pafosas. Juk kepami dažniausiai marinuoti dalykai. O kiekviena gaspadynė ar storas gaspadorius (jis žino ką turiu omeny) turi savo receptus.

Tai kad, mieli mano vaikučiai – išmeskit visas tas lenteles velniop! Ir staigiai! Nes kitaip per Kalėdas negausite dovanėlių!

p.s. su valgančiais keptą duoną reik išvis pasielgti, kai Mao pasielgė su narkomanais…

Leave a Reply