TEERENPELI (Suomija)

Po kelių straipsnių apie Estiją, dabar keltu keliamės į Suomiją. Helsinkyje susitikome su alaus daryklos ir viskio daryklos TEERENPELI atstovu Samuli Eskola, kuris viską papasakojo apie savo atstovaujamą įmonę. Viso Suomijoje yra suskaičiuojama 19 alaus daryklų. Viena jų ir yra „Teerenpeli“.

Pirmasis restoranas atidarytas dar 1994 metais, o pati „Teerenpeli“ alaus darykla pradėjo veikti 1995 metais. Tai buvo viena pirmųjų mikro-alaus daryklų Suomijoje. Ši darykla ir restoranas Lahti miestelyje veikia iki šiol. Pradžioje alaus daryklos pajegumai buvovos 60 litrų 250 litrų (viena partija alaus), nuo 1997 metų gamyba padidinta iki 250 litrų/partija alaus ar sidro. 2002 metais alaus darykla perkelta į restoraną „Taivaanranta“ tam pačiam Lahti miestelyje. Pajėgumai išaugo iki 1500 litrų/partija. Senoji alaus darykla perkelta į restoraną „Teerenpeli Kamppi“ Helsinkyje ir veikia iki šiol (yra išverdama po vieną alaus partiją kas mėnesį). Didėjant apyvartoms ir paklausai, 2009 metais buvo pastatyta nauja alaus darykla šalia Lahti. Ten pradėta alų pilstyti ir į butelius. Alus platinamas ne tik firminiuose restoranuose, kurių yra septyni (plius dar du veikiantys pagal francizę).

2002 metais šalia alaus daryklos atidarome viskio distilerija. Visa įranga ir statinės atkeliavo iš Škotijos. Tai buvo ir yra vienintelų viskio varykla. Šiuo metu ten gaminamas 3 rūšių viskis. Apie 60-70 proc. šios daryklos produkcijos yra platinama baruose, kitkas – parduotuvėse. Viso dirba apie 100 darbuotojų, o metinė apyvarta sudaro virš 10 mln. eurų. Alaus ir viskio daryklose yra ir degustacinės salės, organizuojamos ekskursijos.

Apie alų – teko paragauti tuo metu ten pilstomą alų, kurio rūšys keičiasi priklausomai nuo sezono ir paklausos. Kažkokio didelio įspūdžio nedaro – gan tradicinės rūšys, bet kaip atsvara didiesiems alaus gamintojams – tinkamas. Būsite Suomijoje – apsilankykite – restoranų sąrašas yra čia: www.teerenpeli.com/En/ContactInformation.aspx
Tai tiek trumpai apie šiuos suomius…

 

 

Leave a Reply