Baltstogė / Bialystok (Lenkija)

Dar žiemą nutarėme aplankyti Bialystoką – arčiausiai Lietuvos esantį didesnį miestelį (na ir aišku su gerom alaus parduotuvėmis). Turėjome susiruošę nedidelį sąrašą, bet tik įvažiavus į miestą nuo Lietuvos pusės netyčia pastebim gražią reklamą ir staigiai ant stabdžių – o oplia!

REGIONALNE PRZYSMAKI (al. 1000-lecia Panstwa Polskiego)
Netikėtai surastas bet kaip vėliau pasirodys – bene geriausio butelinio alaus pasirinkimo. Plius kainos geru zlotu mažesnės nei centre. Pilstomo alaus stendas iš tolo šviečia lietuviškais pavadinimas, bet labai įkalbinėjami, neimam to alaus. Nes yra net dvi didelės lentynos su lenkišku kraftu, lentynos su importu iš tolimesnio užsienio. Žodžiu kokių 200-250 alaus rūšių kurių nerasi Lietuvoje. Įvertinam parduotuvę, pasiimam alaus ir traukiam ieškoti kitų išgirtų vietų. Kelionės pabaigoje visgi dar kartą užsukome čia – nes praktiški žmonės renkasi šią parduotuvę.

PIWA SWIATA BIALYSTOK (Slonimska 21) www.facebook.com/pages/Piwa-Świata-Białystok
Iš išorės – eilinis alko marketas. Viduje dar daugiau alaus nei pirmam punkte, bet minusas, kad turi klausinėti ir prašyti parodyti pardavėjo – visi buteliai sustatyti už jo nugaros už prekystalio. Nėra galimybės pačiupinėti ir pasiskaityti apie alų. Tiesa pardavėjas viską parodo, duoda paskaityt. Bet ai nepatogu. Ypač kai parduotuvėje pastoviai eilų prie kasos su vietinės faunos atstovais. O jei dar užeina koks pseudointeligentas ir prašo padėti išrinkti vyną – tai visi kiti stovi ir žiūro iš toli į butelius. Alaus kaip minėjau daugiau nei pirmam taške, bet kainos apie zlotą didesnės. Na bet pora dėžių keliauja į automobilį ir traukiame miesto centran.

APIE MIESTĄ
Nebrangiai apsistojame visai šalia centro esančiuose apartamentuose. Pats miestas kaip žiemos metu pilnas turistų. Vietinių ir šiaip floros ir faunos. Didelis gražus parkas – vasarą kai išsiskleidžia visos gėlės o nuo krūmų nuimamos plėvelės turėtų atrodyti nuostabiai. Didelė bažnyčia dar didesniu kryžiumi. Persižegnojame prie Jono Pauliaus II statulos. Miestą galima neskubant apžiūrėti per gerą pusdienį. Nėra jis toks didelis. Bet gražus. Naktį nuleidžia padangą (vinukas pagautas kažkur pakeliui). Išsikviečiame vietinį lenką (juk jie garsėja kaip tikri meistrai visoje Europoje). Kad ir sekmadienį, bet atvyksta per 20 minučių, dar tiek laiko keičia ratą. Sumokam 12€ nes zlotų jau nebeturim. Bet grįžtam prie kabokų, aplankytų šeštadienį.

SHERLOCK HOLMES (centrinėje aikštėje)
Riebalais prasmirdusi ir pilnut pilnutėlė angliško stiliaus knaipė. Nieko blatno.

PIWIARNIA (centrinėje aišktėje)
Nuo sovietmečio užsilaikęs proletarjato kabokas. Prirūkyta, pigus alus ir voblos. Kadangi buvom su damomis ir vaiku, neužsilaikėme ten. Bet tikri vyrai turi užeit ten bokalo! Savaitgaliai galima pakriokti karaoke.

MULTIBROWAR (Malmeda 8) www.facebook.com/pages/MultiBrowar
Na turbūt visų alaus manjakų tikslas šiame mieste. Giriasi kad turi 30 kranų, nors realiai 25 (viena rūšis buvo pasibaigus, o vienas kranas pilstė lietuvišką girą). Bet pasirodo toliau buvo dar daugiau šposų: nes pasirodo ir daugiau alaus neturėjo. Aplinka kaip kokioj čili picerijoje, rūbinė už zlotą, vis staliukai rezervuoti. Tiesa vėlesniam laikui. Todėl randame staliuką kuris rezervuotas po trijų val. Ir susėdame. Atneša meniukus. Alus dviejų kainų – tipo kraftinis brangesnis ir tipo paprastas pigesnis. BET! Turi vadinamą „kočėlą“, kurį sudaro 8 alaus rūšys po 125 ml. Tą ir pasiėmėm. Tiesa vietoje labai laukto „Volga“ porterio atnešė Kauno „Burmistrą“. Užsisakome maisto, ragaujame alų. Taip visą valandą. Nors užimtas tik kas antras staliukas maisto gamyba super lėta. Maitina skaniai. Turi cepelinų. Bet sušiktai ilgai. Pasinaudojame nemokamu wi-fi, paplepame ir išeiname. Ar sugrįžime? Nebent turės atnaujintą alaus meniu. Na bet apsilankyti reikia.

MALAGA ALKOHOLE (Dubois 4A, lok. 15)
Dar viena kraftinio alus parduotuvė, kurion beldėmės per visą miestą, nes buvo išreklamuota kaip turintį didelį alaus pasirinkimą. Na bet dvi jau lankytos parduotuvės tikrai yra žymiai geresnės. Nusipirkome po vieną-du butelius, nes ir kainos ir pasirinkimas nekoks. Specialiai važiuoti neverta.

Na kaip ir tiek apie tą Bialystoką arba vadinkime lietuviškai – Balstogę. Yra dar ten lietuviško alaus ir maisto parduotuvėlė, bet neužėjome šį kartą. Na bet dar kitos kelionės laukia!

p.s. ši kelionė vyko 2015 metais – pasitikrinkite informaciją google. Bet dar 2016 pabaigoje visos vietos veikė.

Leave a Reply