Varšuvos alaus festivaliai (Lenkija)

Praėjusį rudenį Varšuvoje du jaunuoliai nutarė surengti alaus festivalį. Ir driogstelėjo taip, kad net ausys sulinko. Ir mes ten buvo alų ir alų ragavom per barzdas varvėjo. Kelionę pasirinkome mažu kolektyvu automobiliu, taigi kelionė neprailgo ir susidūrę su lenkų kelių policiją sėkmingai pasiekėme viešbutį, persirengėme ir susiruošėme šventėn.

Patalpos parinktos šventei – kažkoks didelis pramoninis sandėlis, kurį buvo lengva rasti, bet sunku palikti. Visų pirma nustebino ilga kelių šimtų žmonių eilė. Nustebome ar tikrai ji į festivalį ir nuėję to pasiklausti netikėtai-nelauktai buvome įleisti be eilės. Susimokėję po 5 zlotus (1,2€) įslinkome ir prasidėjo. Alaus pasirinkimas ne tai kad stulbino, bet nerealiai žudė. Akys bėgioja: visko norisi, o skrandis ne begalinis. Bandžiau kažką pasižymėti nemokamame buklete, bet kadangi nebuvo nei stalų nei kitos kokios vietos, kad ramiai pasidėti ir užsirašyti, mečiau šią idėją ir šiaip ne taip viena ranka bent fotografavau ką geriu. Kaip visada linksmai praleidom dalį laiko kartu degustuojant su baltarusių beerhunteriais, kurie beje atsivežė ir kažkokio keisto rusiško alaus. Žodžiu laikas neprailgo. Alaus kainos irgi nesikandžiojo. Apie 6-7 zlotus (1,4-1,7€) už puslitrį, brangiausias kurį teko pirkt – 20 zlotų (4,8€) už puslitrį. Atsiskaitymas tik grynais, nors viena kioske buvo galimybe atsiskaityti ir kortele.

Pirmą vakarą tik apsišniukštinėjome ir grįžome viešbutin, kad kauptume jėgas šeštadieniui. Ryte nuslinkome miesto centran, aplankyti visų gerų alaus barų. Ten pasijungė ir daugiau lietuvių, todėl gerai pasivaikščioję vietinio metro pagelba pasiekėme festivalį. Tęsėme degustacijas. Didysis blogis buvo: kad reikųjo pirktis po puslitrį – reti kas pilstė mažesnėmis dozėmis. Aš pasiėmiau „Žmogšalos“ stiklinę, kurią pakišus visi mielai įpildavo paragauti (ir nemokamai) visų rūšių. Beje antrą dieną nemokamų bukletų jau nebebuvo. Jie tiesiog fiziškai baigėsi. Bet keli jų paimti dar vakar patapo aukso vertės.

Kiek buvo žmonių? Tūkstančiai! Ir ne vienas ir ne du ir ne trys. Bet nemažiau tai tikrai. Kiek buvo alaus festivalyje? Sunku pasakyti. Šimtų šimtai. Visko tikrai išragauti buvo neįmanoma. Juolab šalia vietinio kraftinio alaus buvo pilna ir importinio krafto. Suku net papasakoti ko ten nebuvo.

Minusai: Karštis. Atrodytų didelė patalpa, bet susirinkus tiek žmonių užtvinko karščiu. Gerai kad buvo kiemas ir grynas oras. O oras pasitaikė tikrai geras, be lietučio. Tualetų problema tai klasikinis visų festivalių reikalas, nieko čia naujo. Maisto buvo, jei ką prekybos centras šalia, nebuvo dėl ko skųstis.

Daugiau foto: https://www.facebook.com/vidma.alutis/media_set?set=a.814243061931385.1073741855.100000370957755&type=1

Sekantis Varšuvos festivalis (perkeltas į pavasarį) vyks jau balandžio 24-26 dienomis, Varšuvos „Legia“ stadiono VIP zonoje (Lazienkowska g.3). Organizuojama kelionė iš Vilniaus – teirautis el.paštu info@alutis.lt

Kas dar Varšuvoje naujo? Atsidarė antrasis PIW PAW su dabar jau net 100 pilstomo alaus rūšių! Adresas – Foksal g. 16 (apie 10 min pėsčiomis nuo senojo). Nauja šauni parduotuvė su geru alaus pasirinkimu – „a może Pifko ?“ naujuosiuose miesto rajonuose (Ul. Kabacki Dukt 8 lok 4) – rekomenduojame, jei turit laiko užvažiuot.

p.s. tai yra aprašas apie pimąjį festivalį 2014 metais – dabar festivalis persikėlė į LEGIA futbolo stadioną ir vyksta du kart per metus. Bet apie tai sekančiuose reportažuose.

Leave a Reply