Krokuva (Lenkija)

Trumpai ir aiškiai ką veikti alaus manjakui Krokuvoje. Miestas gražus, senamiestis triukšmingas, yra ir gero alaus vietų. Pabandysiu trumpai ir glaustai aprašyti…

Tap House Pracownia Piwa i Pryjacelie (ul. Sw.Jana 30)
Nutarėm pradėti nuo tolimiausio taško ir apsirikome. Ten reikėjo eiti pačiam gale… Senamiesčio pačiam pakraštyje (juokingai skamba, bet net 5 minutės pėsčiom nuo pagrindinės aikštės). Tikėjausi iš Krokuvos didesnio senamiesčio. Bet apie alų. Firminis bravoro PIWNA MANUFAKTURA bariukas. Toks hisperskas, sterilus. Dieną tuščias. Bet alaus yra daug ir kolektyvas super mandagus. Pila mažais bokaliukais, taigi galima suragauti bemaž viską. 20 mikrobravorų alaus rūšių. Vien tik lenkiškas. Bet kadangi aš jau išlepęs kas link Lenkijos, tai domino vos pusė jų, kur negerti iki tol. Taip ramiai ir sudegustavome. Vieta numeris 2 Krokuvoj (pirmą vietą vėliau aprašysiu).

Viva la Pinta (ul. Florianska 13)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Visai netoli pirmos vietos, dar viena hipster_beer_maniac vietelė. Gražus kiemas, alus daugiausiai iš PINTA bravoro, bet yra ir kito lenkiško krafto. Vėlgi – ragavau ko dar nesu ragavęs. Ir abu bokaliukai buvo prarūgę… Vieta superinė, bet kokybės kontrolė šlubuoja. Užeit reikia, bet apsidrauskit. Bent jau kantrybe. Tikiuosi kad kažkodėl būtent man pateko prarūgęs alus, o kitos rūšys buvo kokybiškos. Vienžo reik užeit. Nes tam rajonėlyje nelabai ir yra ko daugiau lankyti…

C.K. Browar (ul. Podwale 6-7)
Kaip ir visur yra tokios turistų melžimo vietos. Pižoniškai paprastas vietos gamybos alus už pižoniškas kainas. Tipo mūsų BRAVARIA. Valgyt duoda skaniai, bet brangokai. Apie alų net kalbėti nėra prasmės.

T.E.A. Time (ul. Dietla 1)
Va čia jau sutemus suradome ir geriausią Krokuvos alaus vietą. Bravoras rūsyje, pilstomas viršuje. Trys vietinės gamybos rūšys, trys iš netoli miesto esančio TWIG bravoro gamybos. Neslėpsiu – svečių alus buvo skanesnis nei vietos gamybos. Bet pati aplinka labai pankiška, rami aplinka, žodžiu gerai ten špyga taukuota.

Omerta (ul. Kupa 3)
Jei anksčiau aprašiau centro ir senamiesčio kabokus, tai laikas ir priemiesčiams. Kaip tik gyvenome šalia Kazimiero rajono (mūsų Užupio atitikmuo) tai ir užsukom ten. Kabokas ant kaboko. Maistas ant maisto. Bet mes alaus ieškojom. Užsukom į garsiausią to rajono kaboką OMERTA. Daug vietų, 12 alaus kranų, skirtingi vietos bravorai ir dar keli importai. Malonus aptarnavimas. Dar viena būtina aplankyti vieta.

Parduotuvės
Netoli kazimiero kvartalo yra dvi geros alkoholio parduotuvės (veikia visą parą) su geru pasirinkimu kraftinio alaus. Adresai – ul. Jozefa 6 ir ul. Miodowa 13 – žiauriai rekomenduoju. Asmeniškai prisirinkau gal 40 butelių nematyto gėrio.

Leave a Reply