Estiško alaus paieškos – Tartu

Jei būsite Estijoje ir užsimanysite alaus ir maisto – privalau papasakoti savo nuotykius šioje nuostabioje šalyje. Pradėsime nuo alaus vietų studentų mieste Tartu. Pirma būtina apsilankyt miesto architektūros šedevruose. Nuostabus parkas su mistiniais tiltais, fantastiškos bažnyčios griūvenos, jaukus ir įdomus botanikos sodas. Bet čia juk alaus tinklapis, ne turizmo. Teisingiau alaus turizmo. Viską matuosime nuo centrinės aikštės. Pirma suksime dešinėn…

J.R. SCHRAMM’I KELLER – Ruutli g. 11 (www.facebook.com/jrschrammi)


Jaukus bariukas pusrūsyje. Keliolika staliukų tiesiai centrinėje gatvėje. Alaus pasirinkimas labiau nei pagirtinas – aštuoni pilstomo alus kranai, ir ne tik šviesus/tamsus, bet ir stautai, ipos ir kitas gėris. Tiek importiniai, tiek vietiniai estų gamybos. Kainos nuo 2,8€ iki 4,5€ už 0,4l bokaliuką. Taip pat nemažas pasirinkimas buteliais. Barmenės nieko apie alų nenumano, bet atsiprašo, nubėga iki barmeno, išsiklausinėja ir pateikia reikiamą informaciją apie alų. Todėl kitą kartą geriausiai kreipkitės tiesiai jį barmeną. Valgyt nevalgėme, todėl apie maistą nerašome.

OLLEPOOD NR.1 – Ruutli g. 18 (www.facebook.com/Gambrinus.Tartu)
Dar vienas pusrūsis, keli žingsniai nuo pirmojo taško, pasitinkantis iškaba „Gambrinus“. Užeiname – na mane jau negąsdinantis alaus pasirinkimas – pora šimtų rūšių. Visas Estijos krafto elitas, užsienio skanumymai ir t.t. Kažkur už lentynų slepiasi ir salytė su kėdutėmis ir stalais, ryškiai degustacinė salė. Pasirinkome pradžiai vos kelias alaus rūšis (juk išėjome pasivaikščioti be mašinos), kurių Lietuvoje nėra ir sumokėję keliolika eurų patraukėme toliau. Beje ši parduotuvė turi filialą Parnu mieste – Kuninga g. 36. Alus tas pats, bet ten šeimininkas žymiai malonesnis ir šiltesnis.

Šie taškai yra į dešinę einant apie 3 minutes pagrindine gatve. Dešinė – jei stovite atsisukę veidu į merija ir besilaižančių studentų skulptūrą baseine. Dabar patraukime kairėn. Ir pirmas pastatas – bariukas….

PAHAD POISID – Kuuni g. 2 (www.facebook.com/pahadpoisid)
Stilingas europietiško stiliau bariukas. Alaus pasirinkimas nedidelis (6 berods rūšys), ir jau begeriant pirmą netyčia pastebėta, kad turi savo firminį alų! Kas gamintojas neišdavė net kankinami, bet alus tikrai iš kažkokio mažo bravoriuko – nefiltruotas, lengvas, šviežias, skanus. Belieka dar pagirti fantastišką maistą – nors ir brangoką palyginus su Vilniumi, bet nuostabiai skanu. Ir aptarnavimas gan greitas ir neerzinantis. Firminiam alui turi ir firminius bokalus. Yra ir staliukai lauke. Pavalgymui centre – rekomenduojame. Ir ne pusrūsyje!

DE TOLLY – Kuuni g. 5 (www.facebook.com/detollyjoogipood)
Vėlgi keli žingsniai tolėliau nuo centrinės aikštės ir išdygsta nedidelis keistos formos pastatukas su alaus parduotuvėle pusrūsyje. Aukštas pardavėjas, vos telpantis į patalpas labai maloniai paaiškina pie estišką alų (na bet mes žadame aplankyti ir aplankėme visas šias daryklas tos pačios kelionės metu), todėl nukreipiame akis į importinį kraftą. Pasirinkimas ženkliai skiriasi nuo pirmos aplankytos parduotuvės, yra nemažai nematyto itališko ir kito europietiško alaus. Vėlgi neapsisunkindami savęs paimame vos kelis butelius, atsiskaitome (beje visose išvardintose vietose priima mokėjimo korteles), gauname nuolaidą keliolika centų ir atsisveikinę traukiame toliau. Beje čia estiškas kraftas pigesnis nei pirmoje parduotuvėje minimum puseuriu, o tai beveik visu euru už butelį…

PUSSIROHUKELDER – Loosi g. 28 (www.facebook.com/pyssirohukelder)

Pakeliui į istorinį parką surandame į Gineso rekordų knygą įtrauktas alubarį – au

kščiausių lubų rekordas. Atrodo tikrai įspudingai, įrengtas gan subtiliai „ala senoviškai“. Yra muzikinė scena, antras aukštas, stalų gan daug. Tokia vieta masiniam turistų piniginių stekenimui. Yra ir atsisėdimai ir lauko kiemelyje. Yra ir firminio alaus. Vienos rūšies, nefiltruoto, gan skanaus, firminiame bokale. Gaminamas pasak padavėjos kažkokiam bravore netoli miesto. Kur konkrečiai visgi neišdavė. Bent kartą užeit ir pasidairyt reikia. Maisto meniu didelis ir įspūdingas, bet šį kart čia nevalgėme.

 

BIG BEN – Riia g. 4 (www.facebook.com/bigbenpubi)
Dar vienas turistų mulkinimo centras. Keistas surūgęs alus savais pavadinimais, pižoniškai brangu, aptarnavimas žiauriai prastas. Jei esate kvailas arba girtas turistas neturintis kur dėti pinigų – eikit čia.

Tiek apie Tartu alubarius ir krautuvėles. Kitoje dalyje – apie Talino alaus vietas. O kol kas daugiau Tartu nuotraukų rasite čia: https://www.facebook.com/vidma.alutis/media_set?set=a.792246490797709.1073741850.100000370957755&type=3

Kelionė vyko 2015 metais – pasiguglinkit dėl visa ko ar dar veikia visos vietos, mano duomenimis lyg niekas ir neužsidarė…

Leave a Reply