Latvija alus daritavas, etiketes, paliktni 19. gs.-1946

Kai tik sužinojau, kad senas prietelius ir vienas rimčiausių alaus atributikos kolekcionierius Žygimantas Šalkauskas išleidžia knygą – net nedvėjodamas ir nevartydamas nusipirkau ją. Nors kaina kaip ir kandžiojasi, bet tiražas vos 300 vnt., o vertė neįkainojama. Todėl nutariau trumpai ją aprašyti.

Tiesa knyga ne apie Lietuvišką alų – o apie Latvijos senuosius bravorus. Klausimas, kodėl pradėta nuo Latvijos autorių matyt jau užkniso 🙂 na bet toks jo pasirinkimas, kaip jis pats sako „reikėjo pasitreniruoti prie rašant apie Lietuvą“…

Įspūdingo dydžio ir storumo knyga-albumas. Paties teksto knygoje kaip ir nedaug. Bet jau iliustracijų – nors vežimu vežk. Iš esmės tai yra etikečių ir padėkliukų katalogas. Na bet ir iš etikečių galima perskaityti nemažai istorijos – apie miestus, kada keitėsi kalbos ir panašiai.

Man tai labai patiko ir nuotraukos. Būtų faina kad prie jų komentaras irgi būtų prirašytas šalia, o ne knygos gale. Tas pats su etiketėm. Bet vienas vertingiausių – visų Latvijos alaus daryklų sąrašas.

Dabar Žygis dirba prie lietuviškos alaus istorijos – numatyta išleisti dvi knygas. Mano žiniomis viena bus apie prieškarį, kitą apie TSRS laikus. Taip laukiu tų knygų, kad net galiu susimokėti už knygas avansu jų dar net nematęs.

O knygą apie Latviją galima nusipirkti leidykloje Dirva – www.dirva.lt

Leave a Reply