Česká Pivní Válka / Czech Beer War

Jau kurį laiką vis ruošiausi pažiūrėti 2014 metų čekų dokumentalistų darbą apie čekišką alų „Česká Pivní Válka / Czech Beer War“. Kadangi apie filmą sužinojau iš vieno rusų alaus tinklapio, kur buvo parašyta tikrai nuostabi recenzija, ir kaip visada pražiopsojęs nemokamas transliacijas internete, paaukojau kelis eurus ir išsinuomavau filmą online kino teatre. Ir visiškai nesigailiu.

Filmas susuktas pseudo-dokumentikos stiliuje, aišku yra ir scenarijus. Visas filmas sukasi aplink tradicinį čekų alų (ar reik sakyti koks jis yra?). Veikėjai trys.

Pirmasis – buvęs didelio fabriko aludaris, dabar paleidžiantis alaus daryklą Baltarusijoje. Ir viskas apie tai, kaip jo tradicinio aludario geriausius norus sugriauna kostiuminiai belarusų verslininkai su čekišku pavadinimu savo daryklos Baltarusijoje (čtob luščė prodavalos), su išgalvota įkūrimo data ir kitais pinigų kalimo reikalais.

Antrasis namų aludaris – jo linija filme bene silpniausia. Alaus gamyba, blevyzgos prie bokalo, naminių aludarių konkursai, šiai alus šventės. Vienžo tai ką mes patys dažnai patiriame, bet iš šono tikrai įdomu pažiūrėti, kaip tai vyksta kitose šalyse.

Trečiasis ir labiausias įdomus – alaus keliauninkas, kelių knygų apie alų autorius (na jis dar nenusisekęs muzikantas). Jo linija bene įdomiausia. Susikaupęs ir sunervintas tuom kad didžiausia čekų alaus darykla „Pilsner Urquell“ parduotas „SAB Miller“, jis savo naiviomis mintimis bando eiti ieškoti teisybės. Kaip vietos aludariai jį priima, bet negali atsakyti į visus klausimus, jis meta viską ir skrenda į pagrindinį „SAB Miller“ ofisą Johanesburge, kur jam… Na bet neišduosiu bus neįdomu žiūrėti.

Filmas susuktas be intensyvaus montažo, daug gyvenimiškų vaizdų ir šiaip – labai rekomenduoju. Filme kalbama čekiškai (epizoduose iš Baltarusijos – rusiškai, Pietų Afrikoje angliškai). Bet viską atstoja angliški subtitrai, kas daro filmą suprantamą 100 proc. Valanda neįkyrios ir gražios meditacijos. Filmą galima išsinuomoti šiuo adresu – https://vimeo.com/ondemand/czechbeerwar

Leave a Reply